8 maja - w Dniu Bibliotekarza - w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste spotkanie bibliotekarzy z powiatu wieluńskiego. Po raz kolejny chcieliśmy uczcić i zaakcentować w ten sposób nasze święto, które rozpoczyna ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony co roku w dniach 8-15 maja.
Tym razem hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi: „Biblioteka. Oczywiście!” Biblioteka to miejsce, które zajmuje ważne miejsce w kulturowym pejzażu każdej społeczności, dlatego wybrane na tegoroczne obchody hasło, ma dodatkowo wzmacniać ten istotny przekaz.
Zgromadzeni goście przyjęli życzenia oraz gratulacje od Pana Starosty Wieluńskiego – Andrzeja Stępnia. Wysłuchaliśmy też pięknego koncertuuczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu. Dziękujemy p. dyrektorowi Arkadiuszowi Uchaczowi, pracownikom i uczniom szkoły za ten przemiły prezent.
Po oficjalnej części - już w kuluarach - nie zabrakło również ważnych i inspirujących rozmów o przyszłości bibliotek, wzajemnej wymiany doświadczeń oraz zwykłych towarzysk ich rozmów, nie często mamy bowiem okazję, by spotkać się w tak szerokim gronie. Dziękujemy!
Dziękujemy też naszym Czytelnikom za wszystkie życzenia oraz codzienne, liczne dowody sympatii. Bez Was nie byłoby nas.

zdjęcia ze spotkania: tutaj