10 maja odbyła się 4 edycja akcji „Czytanie w przestrzeni publicznej”. Tym razem spotkaliśmy się w parku pod pomnikiem „Wieczna Miłość”, by po raz kolejny realizować niezmienny cel akcji, którym jest promocja czytelnictwa i by wspólnie świętować trwający Tydzień Bibliotek. Zwykle spotykamy się murach biblioteki a coroczne wspólne czytanie to szczególna okazja, by nie tylko zarażać lekturą innych, ale też by pokazać, że biblioteka to miejsce, które żyje właśnie dzięki książkom i czytającym je ludziom Atrakcją tegorocznego happeningu było powstające na naszych oczach graffiti, które tworzył p. Maciej Łyskawa.
Rozstrzygnęliśmy też zapowiadany wcześniej na fb konkurs na najaktywniejszego czytelnika biblioteki.
W tym roku czytali z nami m. in.:
II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, które było współorganizatorem naszej akcji,
Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu,
Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu,
Gimnazjum Publiczne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu,
Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu,
Międzyszkolna Bursa w Wieluniu.

Akcji partnerowali:
Maciej Łyskawa,