Za nami „Literacka niespodzianka” - ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2017, które poprowadzili panowie Maciej Bieszczad i Grzegorz Nowak. W pierwszej części spotkania słuchaczom przybliżone zostały sylwetki oraz twórczość dwóch poetek: Julii Hartwig i Anny Świrszczyńskiej. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu zaproszeni goście mogli wziąć udział w specjalnie na tę okazję przygotowanym Wielkim Teście Literackim „Poezja kontra proza...życia”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą literacką, a także mieli okazję ujawnić swój talent poetycki, pisząc krótkie limeryki. Najlepsze okazały się panie: Agnieszka Polak-Świerczyńska, Marzena Ryng oraz Magdalena Kapuścińska, zajmując odpowiednio trzy pierwsze miejsca. Laureaci zostali nagrodzeni tomikami poezji. Pozostałym uczestnikom również wręczono dyplomy. Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs na wydanie autorskiej książki literackiej, w którym zwyciężyła pani Anna Pawlak - Łacina. Serdecznie gratulujemy!!!

zdjecia mozna obejrzeć tutaj