Od kwietnia do czerwca 2018 r. realizujemy projekt zatytułowany „By pachniało wiosną i poezją”. W tym czasie trwają prace nad profesjonalnym wydaniem płyty z poezją śpiewaną, która ma nowatorsko propagować literaturę. Wydawcą będzie Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.
Płyta będzie nosiła nazwę „Zawierszowani”, znajdą się na niej wiersze niezwykłych, również wieluńskich poetów, z muzyką Zofii Szpikowskiej i akompaniamentem Rorat Trio. Wykonawcami piosenek będzie utalentowana młodzież

Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu oraz ich instruktorka – Zofia Szpikowska. Płyta obejmie dorobek twórczy i artystyczny młodzieży i instruktorów, wypracowany na organizowanych wcześniej, w bibliotece, warsztatach literacko-muzycznych.
Promocja płyty odbędzie się 6 czerwca 2018 r. o godz. 19.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, który jest partnerem tego przedsięwzięcia.
Projekt finansuje Fundacja PZU i Powiat Wieluński.