Kontrast

Godziny otwarcia: Wypożyczalnia pon - pt 9 - 17 (lipiec - sierpień 9 - 16), czytelnia pon - pt 9 - 16.

13. maja 2019 r. w naszej bibliotece odbyła się 6. edycja akcji „Czytanie w przestrzeni publicznej”. Tegoroczny happening został jednak zorganizowany inaczej, niż dotychczas. Czytanie zostało połączone z zabawą w fotografowanie. Miłośnicy książek i sztuki fotografowania przybyli do czytelni biblioteki, gdzie odbyły się krótkie warsztaty wykonywania zdjęć metodą sleeveface, która w bardzo dosłownym znaczeniu oznacza „twarzookładkę”. Odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu oraz Zespółu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. Uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup, które z książką w jednej ręce i smartfonem w drugiej, wyruszyły do wieluńskiego Parku im. Żwirki i Wigury, aby poczytać, a przy okazji wykonać zdjęcia. Po skończonej akcji wróciliśmy na chwilę do biblioteki, aby wspólnie zobaczyć i ocenić efekty swojej pracy. Następnie, drogą głosowania,
wspólnie wyłoniliśmy najlepsze zdjęcie, a jego autorzy otrzymali nagrody – bony do Księgarnie Globus, które ufundował właściciel – p. Jarosław Rozmarynowski! W galerii zdjęć można zobaczyć, jak prace konkursowe powstawały, a należy powiedzieć, że efekt końcowy dzisiejszego spotkania jest bardzo udany. Prace konkursowe zostaną opublikowane w osobnym albumie. Zwyciężyło zdjęcie wykonane przez uczennice ZS nr 3 w Wieluniu, na które oddano 10 głosów. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom, ale również wszystkim bardzo KREATYWNYM uczestnikom! Jesteśmy pod wrażeniem waszych zdolności.

 

Galeria zdjęć konkursowych

Nowości wydawnicze

nowosciWydawnicze3

facebook

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach, wystawach i nowościach wydawniczych, zapisz się do naszego newsleterra.