Na scenie zaprezentowały się zespoły ludowe ziemi wieluńskiej, z ust których wybrzmiały tradycyjne pieśni, następnie młodzi wokaliści wraz z muzykami zespołu Rorat Trio wykonali ich jazzowe aranżacje.
Wszystko to za sprawą projektu „Nasze korzenie - nasza duma!”, który Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu realizowały od maja tego roku, a wczorajsze wydarzenie było jego podsumowaniem.
Widownia była pod wrażeniem profesjonalizmu wykonawców oraz przepięknej scenografii.
Cieszymy się, że młodzież kultywuje tradycję i korzysta z dorobku sztuki ludowej.
Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez ogromnego zaangażowania zespołów ludowych oraz wszystkich gmin powiatu wieluńskiego, dzięki którym mogliśmy doświadczyć namiastki życia naszych przodków, poznać muzykę, taniec i obyczaje dawnych społeczności.
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację tego trudnego przedsięwzięcia!!!
Serdeczne podziękowania dla Powiatu Wieluńskiego oraz Fundacji Pzu za sfinansowanie projektu.