W dniach 8-15 maja trwa X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8 maja to Dzień Bibliotekarza. W tym czasie biblioteki w sposób szczególny promują czytelnictwo i biblioteki. Każda z bibliotek publicznych powiatu wieluńskiego przygotowała ciekawe propozycje dla swoich czytelników i użytkowników. Obchody Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza w powiecie wieluńskim rozpoczęto spotkaniem wszystkich bibliotekarzy i pracowników bibliotek publicznych w powiecie wieluńskim w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni na tę okazję: radny Sejmiku Wojewódzkiego - Pan Andrzej Chowis, Starosta Wieluński - Pan Andrzej Stępień, z-ca Starosty - Pan Marek Kieler, Skarbnik Powiatu - Pan Sławomir Kaftan, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki - Pan Zenon Kołodziej. Były życzenia, upominki, prezentacja fotograficzna wszystkich bibliotek publicznych w Powiecie wieluńskim - 31 placówek. Był też koncert duetu - Szymona Binka i Macieja Kałamuckiego (saksofon tenorowy i akordeon). Ostatnia część spotkania miała charakter towarzyski.

• TB2013S