20 maja 2014 Powiatowa Biblioteka Publiczna, na zakończenie "Tygodnia bibliotek", zorganizoawała akcję zbiorowego czytania przy wieluńskiej fontannie. Głównym celem akcji było wyeksponowanie książki w przestrzeni publicznej, zachęcenie innych, np przechodniów do czytania.

Pod fontannę dotarli: pan Andrzej Stępień - Starosta Wieluński, pan Marek Kieler - Wicestarosta, pan Andrzej Chowis - Radny Sejmiku Wojewódzkiego, pan Józef Ranoszek - Radny Powiatowy, była też młodzież z Bursy Międzyszkolnej, z Sejmiku Szkół Ponadgimnazjalnych, z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu oraz inni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli ze swoimi książkami w umówione miejsce i pokazali, że lubią czytać, że czytać można wszędzie i - mamy nadzieję - zachęcili innych do czytania.

• image005
  • image006