„Poetycki gwiazdozbiór – śpiewamy wiersze wielkich poetów” - pod takim tytułem odbył się w sali bankietowej hotelu Pod Ratuszem finałowy koncert podsumowujący projekt „Letnie zawierszowanie – wakacyjne spotkania muzyczno – literackie”, realizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną Wieluniu w dniach 21-25.08.2017 r.
Wykonawcami koncertu była młodzież uczestnicząca w twórczych warsztatach wraz z instruktorką Zofią Szpikowską z towarzyszeniem zespołu Michał RORAT TRIO.

Podczas koncertu mieliśmy prawdziwą przyjemność wysłuchać wielu znanych nam utworów poetyckich, które dzięki warsztatowej pracy nad ich umuzycznieniem zyskały prawdziwe „drugie życie”. W programie znalazły się m. in. wiersze Stanisława Barańczaka, Andrzeja Bursy, Bolesława Leśmiana, fragment „Wesela” Wyspiańskiego, a także utwory lokalnej poetki Magdaleny Kapuścińskiej.
Koncert przypadł do gustu licznie zgromadzonej publiczności, która nie szczędziła owacji występującym artystom.
Projekt „Letnie zawierszowanie” został współfinansowany ze środków Fundacji PZU, partnerem wydarzenia był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

zdjęcia można zobaczyć tutaj