Za nami druga odsłona „Powiatowych Spotkań z Satyrą” oraz Ogólnopolskiego Turnieju „o Gąskę Ziemi Wieluńskiej” pod patronatem Starosty Wieluńskiego – Andrzeja Stępnia. Tym razem w turniejowe szranki stanęło ośmiu uczestników z różnych stron Polski, główna nagroda przypadła panu Witoldowi Słabuszewskiemu, wyróżnienie zaś panu Tomaszowi Brzęczkowskiemu. Uczestników oceniało jury w składzie: Leszek Benke, Magdalena Kapuścińska, Grzegorz Nowak, Magdalena Wicher - a podczas obrad czas publiczności umiliły Zofia Szpikowska oraz Aneta Włodarczyk w towarzystwie

młodzieży z PMDKIS w Wieluniu w recitalu pt. „Babskie dylematy”. Artystom brawurowo akompaniowali: Zbigniew Szpikowski – klawisze, Dominik Suligowski – perkusja oraz Arkadiusz Kaczmarski – gitara basowa. Oświetlenie i nagłośnienie - Andrzej Kokociński.
Specjalną atrakcją wieczoru były pełne humoru monologi satyryczne Leszka Benke pt. „Spotkania z balladą” oraz inicjatorki wydarzenia - Magdaleny Kapuścińskiej „Uwaga blondynka”.
Za niezwykłe, pełne humoru prowadzenie imprezy dziękujemy Grzegorzowi Nowakowi z Radia ZW.
Serdeczne podziękowania za niezwykły gest hojności składamy również na ręce sponsorów, którymi byli: Hotel Pod Ratuszem w Wieluniu - specjalne podziękowania dla pani Joanny Szydłowskiej, Sebastian Mielczarek – Z. M. Mielczarek, ZPC Krajewscy, oraz Katarzyna i Tomasz Sykuła - Speed Transport oraz firma Europart reprezentowana przez pana Karola Proznera. Statuetkę „Gąski Ziemi Wieluńskiej” - autorstwa lokalnej artystki Marzeny Uryszek oraz nagrodę specjalną – obraz autorstwa Marcina Danielewicza, ufundował Starosta Wieluński – pan Andrzej Stępień. Nagrodę pieniężną ufundowali Katarzyna i Tomasz Sykuła - Speed Transport.
Wsparł nas również pan Tomasz Bohdanowicz wykonując piękne rzeźby w ramach podziękowań dla artystów.
Dziękujemy za pomoc i wkład w promowanie kultury Ziemi Wieluńskiej.
Na koniec chcemy serdecznie podziękować wszystkim Biesiadnikom za obecność na "Powiatowych Spotkaniach z Satyrą" w Hotelu Pod Ratuszem.
Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Wieluniu, "Ja Gęgole!” Klub Satyryka oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

fotorelacja z wydarzenia znajduje się tutaj