25 września 2017 r. miało miejsce spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Roku Reymonta w województwie łódzkim. Chcieliśmy przybliżyć i przypomnieć sylwetkę wielkiego pisarza, noblisty związanego z wieloma miejscowościami w naszym województwie. Na spotkaniu zobaczyć można było film z Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, pt. „Tam, gdzie pisał Reymont”, a także posłuchać fragmentów „Ziemi obiecanej” i „Chłopów” czytanych przez uczniów I Liceum

Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Wieluniu. Rozstrzygnięto również ogłoszony w lipcu konkurs plastyczny „Wieluńska ziemia obiecana – lokalny koloryt powiatu”, w którym przyznano dwie główne nagrody w dwóch kategoriach wiekowych, dwa wyróżnienia oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wieluniu.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Krzysztof Goclik oraz Aleksandra Matusiak
Wyróżnienia: Paulina Polak oraz Maria Luboińska
Nagroda specjalna: Zuzanna Grzesik
Organizatorami wydarzenia były Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu, Biblioteka Pedagogiczna w Wieluniu oraz Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Wieluniu.

zdjęcia można obejrzeć tutaj