27 października 2017 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu miała miejsce promocja debiutanckiego tomiku poezji autorstwa Anny Pawlak – Łaciny, zatytułowanego "Koraliki na rzemyku".
Wydanie tej książki jest nagrodą w konkursie literackim, który został rozstrzygnięty w maju 2017 r. przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu, jest to pierwsza książka literacka jaką wydała biblioteka.
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor biblioteki Magdalena Wicher, witając wszystkich licznie zebranych gości – panią Grażynę Ryczyńską - Z-cę Przewodniczącego Rady Powiatu w Wieluniu, pana Andrzeja Stępnia Starostę Wieluńskiego, przedstawicieli instytucji kultury, dyrektorów szkół,

w tym pana Dariusza Kowalczyka i panią Agatę Piskułę - dyrektorów Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu oraz uczniów, nauczycieli, przyjaciół i rodzinę poetki oraz wszystkich, którzy przybyli do biblioteki na spotkanie z poezją.
Pan Starosta Wieluński Andrzej Stępień wręczył autorce – w ramach nagrody za I miejsce w konkursie – połowę nakładu wydania.
Poetycki spacer po wierszach z tomiku Koraliki na rzemyku poprowadziła Aneta Włodarczyk, polonistka z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu i instruktorka śpiewu w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu.
Rozmowa, przeplatana czytaniem wierszy w wykonaniu autorki, dotyczyła tematyki zbioru poetyckiego i życia, zainteresowań i inspiracji Anny Pawlak – Łaciny.
Na koniec nastąpiły podziękowania poetki skierowane do osób, które pomogły
w przygotowaniu uroczystości i wręczenie poetycko – fotograficznych pamiątek wykonanych przez samą autorkę.
Życzenia, gratulacje, kwiaty, rozdawanie autografów, rozmowy, wspólne zdjęcia oraz słodki poczęstunek zakończyły ten poetycki wieczór promujący tomik "Koraliki na rzemyku".

zdjęcia ze spotkania można obejrzeć tutaj