Kiedy debiutować? Czy spieszyć się z pierwszą publikacją, czy lepiej zaczekać? Jeśli zaczekać to na co? Gdzie wydać swój pierwszy tomik? Czy w renomowanych wydawnictwach, w których na odpowiedź czeka się długo, czy może samemu wydrukować, wydać książkę własnym sumptem w lokalnej drukarni? Czy jest nam potrzebny ktoś, kto ten pierwszy tomik przeczyta przed wydaniem, oceni, a może nawet poprawi? Czy poddać się ocenie i konstruktywnej krytyce? Na takie pytania padły odpowiedzi

podczas debaty „Poetyckie debiuty”, która miała miejsce 11 maja br., w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu. Prowadzącymi byli Zofia Szpikowska i Maciej Bieszczad. O swoich doświadczeniach związanych z wydaniem pierwszego tomiku opowiadały debiutantki, poetki Anna Pawlak-Łacina i Anna Kubarycz. A o początkach poetyckich zmagań i drodze, jaką wybrały w swoich twórczych i już wielokrotnie docenionych działaniach, mówiły uczestniczki Klubu Literackiego, który działa w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu Aleksandra Kośmider i Paulina Wyrębak.
Można było posłuchać kilku wierszy, które czytały zaproszone poetki oraz poezji śpiewanej w wykonaniu Julii Zadwornej. Piosenka była zapowiedzią płyty „ZAWIERSZOWANI”, która właśnie jest nagrywana jako realizacja projektu finansowanego przez Powiat Wieluński i Fundację PZU „Wiosenne zawierszowanie”. Ogłoszono także II edycję „Konkursu na wydanie książki literackiej”.
Debata odbyła się w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek”. Miłym akcentem na koniec spotkania były życzenia i kwiaty od Starosty Wieluńskiego – Pana Andrzeja Stępnia z okazji święta bibliotek i bibliotekarzy.

zdjęcia ze spotkania