16 kwietnia 2012 r. , w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, odbył się wykład pt. "Bykownia - czwarty Cmentarz Katyński", który wygłosił Mieczysław Góra - z-ca dyrektora Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Organizatorami spotkania był Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Wieluniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Spotkanie miało charakter otwarty. Na wykład przybyli: zarząd i członkowie Klubu Historycznego, zaproszeni goście, młodzież z wieluńskich szkół oraz mieszkańcy Wielunia interesujący się historią Polski.