18 października 2011r. w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z poetką Romą Alvarado - Łagunionok. Roma Alvarado-Łagunionok jest zduńskowolanką. Z zawodu psycholog - wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą.

Jako literat wyrosła z Klubu Literackiego "Topola" w Zduńskiej Woli. Wydała osiem książek poetyckich i prozatorskich, ma również doświadczenia publicystyczne i edytorskie. Ostatnio wydana książka to Śpiewnik Werony.

Należy do Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Twórczości Artystyczno-Literackiej w Krakowie. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Krajobrazu i Dorobku Kultury Regionu Nadwarciańskiego. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Wnętrz Dworskich w Ożarowie.