4 kwietnia 2011 miało miejsca spotkanie z podróżnikiem, autorem książki podrózniczej Leszkiem Szczasnym, pt. Turcja - pierwszy krok do Orientu.

Podczas spotkania odbyła się promocja książki autorstwa L. Szczasnego Świat na wyciągnięcie ręki, oraz prezentacja multimedialna. Prezentacja - slajdowisko, to zapis miesięcznego pobytu w Turcji w 2007 roku, portret wyjątkowego kraju pomiędzy Wschodem a Zachodem. Spotkaniu towarzyszyła równiez wystawa fotograficzna autorstwa Leszka Szczasnego.

Organizatorami spotkania było Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.