20 stycznia 2011 r. w bibliotece odbyły się warsztaty drukarskie. Uczestnicy poznali historię wynalazku Gutenberga opowiedzianą przez drukarza i zecera – osoby przebrane w stroje rzemieślnicze.

Następnie,  po uprzednim samodzielnym przygotowaniu czcionek, każdy  mógł wydrukować stylowy certyfikat młodego czeladnika.

Warsztaty składały się z trzech stanowisk:

- zecernia - ręczny skład czcionek oraz potwierdzanie  certyfikatu pieczęcią lakową i wykonanie zabezpieczenia metodą suchego tłoka

- drukarnia - prasa drukarska - drukowanie certyfikatu uczestnictwa w warsztatach drukarskich

- ilustratornia - przygotowywanie ilustracji do ksiąg