23 listopada 2010 r. o godz. 14.00 w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Aliną Górą, autorką powieści "Białe motyle". Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Wieluniu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

Alina Góra urodziła się w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego. Książki pisze odkąd pamięta. Powieść "Białe motyle" jest jej pierwszą i jedyną dotąd wydaną pozycją. Obecnie autorka pracuje nad wydaniem drugiej części książki, pt.: "Tańcząc z cieniem".