28 listopada br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto konkurs - ogłoszony przez bibliotekę w czerwcu br. - pod tytułem „Poezja Szymborskiej w obiektywie". Patronem medialnym imprezy była redakcja „Kulis Powiatu" oraz „Dziennika Łódzkiego". Za sprawą konkursu chcieliśmy zachęcić mieszkańców powiatu wieluńskiego do sięgnięcia po utwory Szymborskiej i do dokonania ich interpretacji przez pryzmat obiektywu fotograficznego.

W konkursie rywalizowało 10 uczestników, jednak wybór nagrodzonych i wyróżnionych prac okazał się niezwykle trudny.

Po wcześniejszych obradach Jury w składzie:
Daniel Sibiak – przewodniczący komisji,
Włodzimierz Kałczak,
Damian Langner,
oraz Magdalena Fijałkowska-Nowak
postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce – Robert Gaj – za fotograficzną interpretację wiersza „Sen nocy letniej",

II miejsce – Julia Szczepańska za interpretację wiersza „Do zakochanej nieszczęśliwie",

III miejsce – Jolanta Jakubowska za zdjęcie do wiersza „Pożegnanie z widokiem".

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Świercz

Szymon Gaj

oraz Stefan Jasiński, który otrzymał również wyróżnienie specjalne.

Główną nagrodą w konkursie był czytnik e-booków. Pozostali nagrodzeni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz tomiki poezji, których fundatorem była redakcja „Kulis Powiatu" a także zegary i gadżety firmowe od redakcji „Dziennika Łódzkiego".

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Po ogłoszeniu wyników zaproszono gości do obejrzenia prezentacji artystycznej, którą pod kierownictwem pana Leszka Charko, przygotowała młodzież z międzyszkolnej bursy.

Wystawę prac konkursowych można oglądać do końca stycznia w galerii Powiatowej Biblioteki Publicznej. Zapraszamy!