9 kwietnia 2013 r. odbyła się promocja III tomu Dzienników podróży autorstwa Andrzeja Kacały. Autor urodził się w Wieluniu, ale na stałe mieszka w Kopenhadze. Jest podróżnikiem, dwukrotnie odbył wokołoziemską podróż różnymi środkami lokomocji. Wrażeniami ze swoich wypraw dzieli się, pisząc Dzienniki podróży rejestrujące jego przeżycia, przygody i refleksje o różnych zakątkach naszego globu.

Podczas spotkania w bibliotece, pokazano dwa filmy - jeden - przedstawiający sylwetkę autora, drugi - z podróży

jachtem za koło podbiegunowe, gdzie znajduje się polska stacja badawcza. Spotkaniu towarzyszyła wystawafotogramów z licznych wypraw autora, wystawa będzie do obejrzenia w galerii biblioteki do końca maja br.