14 maja 2014 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Folklor i tradycje Ziemi Wieluńskiej - zainspirowani Kolbergiem" organizowanego w ramach obchodów Roku Kolberga przez Starostwo Powiatowe i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu.

Wśród zaproszonych gości był pan Andrzej Stępień - Starosta Wieluński, pan Andrzej Chowis - Radny Sejmiku Woj. Łódzkiego, pan Marek Kieler - Wicestarosta Wieluński, pani Joanna Kacała - Radna Powiatowa. Podczas spotkania zaprezentowano sylwetkę Oskara Kolberga, następnie pan Tomasz Spychała z Muzeum Ziemi Wieluńskiej opowiedział zebranym o tradycjach i folklorze ziemi wieluńskiej, a uczniowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu pod kierownictwem pana Marka Dery zagrali ludową muzykę regionu wieluńskiego. Zwycięzcom konkursu wręczono nagrody. Nagrodami były rzeźby wykonane przez pana Grzegorza Kołaczka oraz książki.
W I kategorii wiekowej - młodzież szkół ponadgimnazjalnych wygrały następujące osoby:
I miejsce - Mona Wiatr
II miejsce - Patrycja Owczarek
III miejsce - Karolina Tobiś
W II kategorii wiekowej - osoby dorosłe, nie będące uczniami szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce - pani Genowefa Borek
II miejsce - pani Wanda Pabianiak
II miejsce - pani Teresa Nawojska
Nagrodę specjalną - ufundowaną przez redakcję gazety "Kulisy powiatu"- bilet rodzinny do Solparku i książkę, otrzymała Patrycja Owczarek.
Serdecznie gratulujemy!
Ostatnim punktem spotkania było otwarcie wystawy pokonkursowej.

• Kolberg2014