23 września 2014 r., w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, miał miejsce wernisaż Mony Wiatr. Tytuł wystawy to: "Moja optyka malarstwa".

Artystka jest wielunianką, uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Malarsko kształci się od 7. roku życia w Młodzieżowym Domu Kultury w Wieluniu, pod kierunkiem p. Jadwigi Rosołowskiej.

Jest uczestniczką wielu konkursów malarskich i artystycznych, brała udział m.in.: w konkursie międzynarodowym "Inne spojrzenie", konkursie Programu I Polskiego Radia "Choinki jedynki". Jej prace trafiły do fundacji Anny Dymnej jako dar na aukcję dobroczynną. Maluje techniką mieszaną, dużą uwagę skupia na emocjonalności i barwach. Inspiruje ją otaczająca natura. Ulubione tematy malarskie, to przyroda oraz życie codzienne.

Galeria zdjęć ze spotkania: https://www.facebook.com/biblioteka.powiatowa.wielun/posts/518062804994608