9 kwietnia 2013 r. otwarto wystawę fotogramów podróżnika Andrzeja Kacały. Tego dnia odbyła się promocja III tomu jego Dzienników podróży. Autor urodził się w Wieluniu, ale na stałe mieszka w Kopenhadze. Zwiedza świat, dwukrotnie odbył wokołoziemską podróż różnymi środkami lokomocji. Wrażeniami ze swoich wypraw dzieli się, pisząc Dzienniki podróży rejestrujące jego przeżycia, przygody i refleksje o różnych zakątkach naszego globu.

Podczas spotkania w bibliotece, pokazano dwa filmy - jeden - przedstawiający sylwetkę autora, drugi - z podróży jachtem za koło podbiegunowe, gdzie znajduje się polska stacja badawcza. Wystawa zdjęć z licznych podróży będzie do obejrzenia w galerii biblioteki do końca maja br.