W niedzielę, 9 lutego br., w galerii biblioteki, miało miejsce otwarcie wystawy prac plastycznych pozyskanych z XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy Gracza, który odbył się w Kamionie. Plener nosił nazwę "Z Biegiem Warty - KAMION 2012", a jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Gospodarzem spotkania w bibliotece był Starosta Wieluński pan Andrzej Stępień. Starosta Wieluński oraz komisarz pleneru - pani Alina Sibera-Kaczka zaprosili wszystkich przybyłych

do uczestnictwa w licytacji obrazów.  28 lutego br., o godz. 17, również w bibliotece, odbędzie się aukcja obrazów, a dochód będzie przeznaczony na rzecz Domu Dziecka w Komornikach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Organizatorem wystawy i aukcji jest Starostwo Powiatowe w Wieluniu.