Koncert promujący płytę „zaWIERSZowani” odbył się wczoraj w sali tanecznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. Wydarzenie to było podsumowaniem projektu „By pachniało wiosną i poezją”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną Wieluniu od kwietnia tego roku, w ramach którego wydana została płyta z poezją śpiewaną. Na płycie znalazły się wiersze niezwykłych poetów w wykonaniu

młodzieży z PMDKiS oraz Zofii Szpikowskiej, która skomponowała również muzykę do wszystkich utworów. Wykonawcom akompaniował zespół RORAT TRIO. Koncert poprowadzili Anna Ryczek – Sołtysiak, która przybliżała muzyczną stronę powstania utworów oraz Patryk Gąsior który przybliżył sylwetki poetów.
Podczas koncertu mieliśmy prawdziwą przyjemność wysłuchać wielu znanych utworów poetyckich, które dzięki warsztatowej pracy nad ich umuzycznieniem zyskały prawdziwe „drugie życie”. W programie znalazły się m. in. wiersze Stanisława Barańczaka, Andrzeja Bursy, Bolesława Leśmiana, fragment „Wesela” Wyspiańskiego, a także napisane specjalnie na tę okazję teksty wieluńskiego poety, Maciej Bieszczad oraz dwa teksty debiutującej w roli poetki Z. Szpikowskiej.
Koncert spotkał się z uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, która nie szczędziła owacji występującym artystom, a po zakończeniu występów każdy mógł otrzymać promowaną płytę „zaWIERSZowani”.
Projekt „By pachniało wiosną i poezją” został sfinansowany ze środków Fundacji PZU i Powiatu Wieluńskiego, partnerem wydarzenia był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.

zdjęcia można obejrzeć tutaj