Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej bibliotece. Wszystko to za sprawą Grzegorza Nowaka, który przygotował wystawę i poprowadził wykład dotyczący 28. pułku Strzelców Kaniowskich. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy, eksponatów i wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego II RP. Nie zabrakło także konkursu z nagrodami. Dziękujemy p. Grzegorzowi Nowakowi ze Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy".

galeria zdjęć

Za nami spotkanie autorskie z Pauliną Wyrębak połączone z promocją tomiku fraszek "Rozśmieszki". Jak sugeruje tytuł było zabawnie i sympatycznie. Młoda poetka, uczennica II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu niezwykle lekko i z humorem opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach. Spotkanie prowadziła Aleksandra Lach a muzycznie uświetnił wydarzenie Michał Jędryszek.

zobacz tutaj

W bibliotece odbyło się spotkanie z Wojciechem Kassem – poetą, eseistą, redaktorem sopockiego dwumiesięcznika literackiego „Topos”, dyrektorem Muzeum im. K.I. Gałczyńskiego w Praniu, autorem wielu tomików poetyckich. Wojciech Kass opowiedział przybyłym gościom o swojej twórczości, a także czytał swoje wiersze. Spotkanie poprowadził wieluński poeta Maciej Bieszczad.

 

galeria zdjęć