Godziny otwarcia : Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00

 
6 września 2021 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu rozpoczęła realizację projektu finansowanego przez Fundację PZU oraz Powiat Wieluński, pod hasłem „Jak „sprzedać” literaturę ? – sposób na czytelnika”.

W ramach projektu w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbędą się warsztaty szkoleniowe dla bibliotekarzy - pracowników bibliotek publicznych z powiatu wieluńskiego. Będą to zajęcia z Jarosławem Rozmarynowskim - wieluńskim księgarzem i pasjonatem literatury na temat doskonalenia metod promocji i marketingu bibliotecznego oraz warsztaty dotyczące komunikacji wizualnej w bibliotekach, wizerunku bibliotekarza w mediach i social mediach, które poprowadzi Grzegorz Winnicki - animator kultury, trener, fotograf i instruktor.

Kolejnym etapem projektu będzie organizacja cyklu spotkań autorskich z pisarzami.

Dwa Spotkania : z Maxem Czornyjem (26.10.2021) oraz z Magdaleną Witkiewicz (20.10.2021) odbędą się w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem Platformy Teams. Kolejne dwa czyli z Marcinem Margielewskim (9.11.2021) oraz Maciejem Bieszczadem (6.10.2021) planujemy zorganizować w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Są to popularni autorzy współczesnej literatury, których dzięki projektowi czytelnicy będą mieli okazję bliżej poznać.

Spotkania poprowadzą : Aleksandra Lach, Anna Pawlak-Łacina, Maria Wardęga, Daniel Sibiak.

Linki do spotkań zostaną udostępnione wszystkim chętnym.

Udział w wydarzeniach będzie bezpłatny.