Już teraz zapraszamy Was na kolejne wydarzenie, a mianowicie promocję książki „Kościoły drewniane ziemi wieluńskiej na tle typów ościennych (do końca XVII wieku)” i spotkanie z jej autorem Damianem Langnerem. Spotkanie odbędzie się 21.03.2024 r. o godz. 17.00 w naszej czytelni. Poprowadzi je Grzegorz Nowak z Radio ZW. Serdecznie zapraszamy! Gwarantujemy fascynującą podróż przez wieki po drewnianych kościołach ziemi wieluńskiej. 

Skąd twórca czerpie inspiracje, jakie są jego zainteresowania oraz dlaczego humor w jego życiu pełni tak ważną rolę mogli dowiedzieć się uczestnicy wczorajszego spotkania z Jerzym Kaszubą, autorem fraszek i haiku oraz wystawy „Nasi mniejsi bracia na wesoło”.
Rysunki satyryczne Jerzego Kaszuby przedstawiają sceny z różnorakimi zwierzętami: od tych pełzających, po latające, wodne, egzotyczne, a nawet owady. Wystawa „Nasi mniejsi bracia na wesoło” to humorystyczne spojrzenie na relacje damsko-męskie, ludzkie przywary, a także gra ze słowem, ponieważ autor uzupełnił obrazki także o teksty. ?
Tomik fraszek i haiku Jerzego Kaszuby został wydany w 2017 r. przez Sieradzkie Centrum Kultury. Książeczka dzieli się na dwie części - ma dwie okładki i czyta się ją najpierw z jednej strony, a potem z drugiej. Na uczestników spotkania czekały tomiki z autografem autora. ✍️
Zapraszamy do oglądania wystawy Jerzego Kaszuby „Nasi mniejsi bracia na wesoło” w galerii naszej biblioteki.

O tym, że Paulina Wyrębak jest osobą nietuzinkową wiedzieliśmy już od dawna. Przyczynkiem do dzisiejszego spotkania był jej w najnowszy zbiór wierszy pisanych gwarą ludową, pt. „Kiej rankiym świtało”. Podczas spotkania autorka zaprezentowała swoje utwory, opowiedziała jak wyglądał proces wydawania tomu wierszy pisanych gwarą oraz jak wielkie znaczenie w jej życiu ma kultura ludowa i folklor. Spotkanie uświetnił muzycznie zespół Ludowo -Śpiewaczy „Włościanie” z Chotowa, rodzinnej miejscowości poetki. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Pauliną Wyrębak połączone z promocją pisanego gwarą tomu poezji „Kiej rankiym switalo”. 
 
Wydarzenie odbędzie się 14.09.2022 r. (środa) o godz. 17.00 w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu.
 
Rozmowę z poetką poprowadzi Aleksandra Lach, a wydarzenie uświetni muzycznie Zespół Ludowo-Śpiewaczy Włościanie z Chotowa, rodzinnej miejscowości autorki.
Z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu wprost do krajów arabskich! To wszystko za sprawą Marcina Margielewskiego, autora bestsellerów książkowych, który podczas spotkania autorskiego wprowadził nas w fascynujący świat swoich powieści. Dlaczego wpływowy szejk wybrał właśnie jego na powiernika swojej historii oraz czy autor obawia się arabskiego półświatka? Wszystko to dowiedzieliśmy się podczas spotkania z pisarzem. Z niecierpliwością czekamy na kolejną powieść, której ukazanie się autor zapowiedział jeszcze w tym roku! ?
Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Jak sprzedać literaturę - sposób na czytelnika" finansowanego ze środków Fundacji PZU i Powiatu Wieluńskiego. Z Marcinem Margielewskim rozmawiała Aleksandra Lach.