Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej bibliotece. Wszystko to za sprawą Grzegorza Nowaka, który przygotował wystawę i poprowadził wykład dotyczący 28. pułku Strzelców Kaniowskich. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy, eksponatów i wyposażenia żołnierza Wojska Polskiego II RP. Nie zabrakło także konkursu z nagrodami. Dziękujemy p. Grzegorzowi Nowakowi ze Stowarzyszenie Historyczne "Strzelcy Kaniowscy".

galeria zdjęć

Za nami spotkanie autorskie z Pauliną Wyrębak połączone z promocją tomiku fraszek "Rozśmieszki". Jak sugeruje tytuł było zabawnie i sympatycznie. Młoda poetka, uczennica II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu niezwykle lekko i z humorem opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach. Spotkanie prowadziła Aleksandra Lach a muzycznie uświetnił wydarzenie Michał Jędryszek.

zobacz tutaj

Spotkanie z p. Adamem Ustyniakiem pt. "Janina i Józef - miłość dwojga ludzi, których rozdzieliła wojna" odbyło się dziś w rocznicę śmierci kpr. Józefa Marciniaka. Historia Janiny i Józefa przyniosła wiele wzruszeń i sporą dawkę historii. Prezentację uświetnił minispektakl w wykonaniu Aleksandry Lach i Bartłomieja Jaworka.

galeria zdjęć

Więcej o Festiwalu Literatury "Zarzewie" przeczytasz klikając tu

Podkategorie