10.05. 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się wernisaż IV Powiatowej Wystawy Prac Uczniów SOSW w Gromadzicach pod Honorowym Patronatem Starosty Wieluńskiego. Zaprezentowano prace wykonane metodami: Pouring, Transfer, Monotypia, Linoryt, String Art, malowanie akwarelą oraz Hapa Zome. Wernisaż uświetnił muzyczny duet: Maja Ciach i Marek Walczak. Wystawa prac uczniów z Gromadzic potrwa do 31.07.2022 r.

Za nami wernisaż wystawy Zofii Szpikowskiej zatytułowanej "Lustro". Obrazy zaprezentowane w galerii biblioteki to - jak mówi Autorka - "samopoznanie i terapia w jednym". Rozmowę prowadziła Anna Ryczek-Sołtysiak a muzycznie wydarzenie uświetnili goście z Studio Piosenki Metro Częstochowa

We wtorek, 19.10.2021 r. o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Zofii Szpikowskiej pt. „Lustro”. 

Zofia Szpikowska - wokalistka, animatorka kultury, pedagog, trener wokalny, autorka muzyki i tekstów. Była wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, gdzie przez wiele lat szlifowała wokalne perełki. Od 2019 roku prowadzi wieluńskie Studio Piosenki Metro.

Malarstwo traktuje jako sposób na poznawanie siebie, docieranie do własnych pokładów kreatywności i nawiązywanie kontaktu z intuicją. To samopoznanie i terapia w jednym. Od dawna zafascynowana jest malarstwem intuicyjnym, a od 2 lat pouringiem, jego nieprzewidywalnością, bogactwem możliwości i technik. Reprezentuje malarstwo Tych, którzy nie potrafią malować.

Do końca września trwa u nas wystawa malarstwa Marii Antonowskiej pt. "Szarówka". 🎨 Artystka pochodzi z Wielunia, obecnie jest studentką na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Humanistyczno - Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Jak sama mówi: „» Szarówka« to tytuł wystawy, która przedstawia nie tylko czarno - białe prace malarskie, ale także sezon życia.”