Zapraszamy na wernisaż online wystawy malarskiej Krzysztofa Goclika "Mam wrażenie III", który odbędzie się 16.04.2021 r. (piątek) o godz. 18.00 na naszym fanpage'u.

Niezwykłą frekwencją zaowocował wernisaż wystawy fotograficznej Ewy Misiak. Wszystkich, którzy nie mogli być na tym spotkaniu zapraszamy do galerii biblioteki, gdzie można obejrzeć wystawę. 

zobacz relację z wystawy

 

 

Wystawa „Strzelcy Kaniowscy w kampanii wrześniowej 1939”, otwarta dziś w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, składa się z plansz traktujących o historii 28 pułku Strzelców Kaniowskich i umundurowanej sylwetki żołnierza 31 pułku Strzelców Kaniowskich. W ramach wystawy zobaczyć można publikacje wydane przez Stowarzyszenie Historyczne „Strzelcy Kaniowscy” – książkę „Wrześniowe wspomnienia porucznika Zenona Janiaka”, którą wypożyczyć można w naszej bibliotece oraz zestaw okolicznościowych kart pocztowych wydanych przez Stowarzyszenie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz Towarzystwem Przyjaciół Zduńskiej Woli. Na pocztówkach, przygotowanych z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i dla uczczenia pamięci o wszystkich polskich żołnierzach poległych w pierwszych dniach września 1939 r. na terenie województwa łódzkiego zaprezentowano wybrane jednostki Wojska Polskiego stacjonujące w garnizonie łódzkim. Pocztówki są nieodpłatne i dostępne dla naszych czytelników. Otwarcia ekspozycji dokonali członkowie Stowarzyszenia Historycznego "Strzelcy Kaniowscy". Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym rekonstrukcji historycznej bitwy 36 pp Legii Akademickiej pod Kamionką.

galeria zdjęć

W bibliotece odbyło się uroczyste zakończenie wystawy malarstwa, której autorką jest młoda wielunianka, Maria Antonowska. Artystka spotkała się w galerii biblioteki z sympatykami swojej sztuki i opowiedziała zebranym o swojej pasji. Po krótkiej rozmowie goście zostali zaproszeni na słodko -owocowy poczęstunek w czytelni biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego sympatycznego wydarzenia.

galeria zdjęć