Jerzy Kaszuba w prezentacji rysunków satyrycznych oraz zbioru fraszek i haiku. Z pewnością będzie wesoło. 😃 

Jerzy Kaszuba jest reżyserem teatru amatorskiego, animatorem kultury, poetą i satyrykiem oraz karykaturzystą. Gra na bębnach w Wieluńskiej Kapeli Ludowej i w Kapeli Marty Cichej. Od 42 lat gra systematycznie  w koszykówkę. Często pełni funkcję jurora na przeglądach teatrów amatorskich. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych. Od lat jest jurorem i konsultantem na konkursach recytatorskich. Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim  i Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Przez ponad 40 lat pracował jako instruktor teatralny w sieradzkich ośrodkach kultury jako instruktor teatralny. Prowadził amatorskie zespoły teatralne w Sieradzu, Złoczewie, Turku, Szadku i Warcie. Obecnie jest na emeryturze chociaż jego aktywność artystyczna nie zmalała. Wystawa rysunków satyrycznych nosi nazwę „Nasi mniejsi bracia na wesoło”.

Serdecznie zapraszamy! 😊

22 września 2022 r.  w bibliotece miało miejsce otwarcie wystawy malarskiej "...naprawdę jaka jesteś..." Gabrieli Cheby. Artystka przyjechała do nas z Praszki, aby poprzez malarstwo akrylowe przedstawić swoje idee dotyczące piękna i kobiecości.

Kim jest malarka?
 
Gabriela Cheba na co dzień pracuje w handlu. Plastyką interesowała się od najmłodszych lat. Rozwijała swoją pasję w kierunku malarstwa. Pierwsze prace, głównie martwa natura i abstrakcja, powstały w technice olejnej. Po długoletniej przerwie powróciła do malowania, które daje jej energię, relaks i zadowolenie. Eksponowane na wystawie „...naprawdę jaka jesteś...” prace namalowane są akrylami. Portrety kobiece, które są jej tematem przewodnim, można podziwiać w naszej galerii w godzinach pracy biblioteki do 31 października br.
 

10.05. 2022 r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbył się wernisaż IV Powiatowej Wystawy Prac Uczniów SOSW w Gromadzicach pod Honorowym Patronatem Starosty Wieluńskiego. Zaprezentowano prace wykonane metodami: Pouring, Transfer, Monotypia, Linoryt, String Art, malowanie akwarelą oraz Hapa Zome. Wernisaż uświetnił muzyczny duet: Maja Ciach i Marek Walczak. Wystawa prac uczniów z Gromadzic potrwa do 31.07.2022 r.

Za nami wernisaż wystawy Zofii Szpikowskiej zatytułowanej "Lustro". Obrazy zaprezentowane w galerii biblioteki to - jak mówi Autorka - "samopoznanie i terapia w jednym". Rozmowę prowadziła Anna Ryczek-Sołtysiak a muzycznie wydarzenie uświetnili goście z Studio Piosenki Metro Częstochowa

We wtorek, 19.10.2021 r. o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarskiej Zofii Szpikowskiej pt. „Lustro”. 

Zofia Szpikowska - wokalistka, animatorka kultury, pedagog, trener wokalny, autorka muzyki i tekstów. Była wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, gdzie przez wiele lat szlifowała wokalne perełki. Od 2019 roku prowadzi wieluńskie Studio Piosenki Metro.

Malarstwo traktuje jako sposób na poznawanie siebie, docieranie do własnych pokładów kreatywności i nawiązywanie kontaktu z intuicją. To samopoznanie i terapia w jednym. Od dawna zafascynowana jest malarstwem intuicyjnym, a od 2 lat pouringiem, jego nieprzewidywalnością, bogactwem możliwości i technik. Reprezentuje malarstwo Tych, którzy nie potrafią malować.