Wczoraj (12.10.2023 r.) w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Sapińskiej, która maluje obrazy przy pomocy ust. Otwarcie wystawy przyciągnęło licznych gości, którzy zadawali wiele pytań. Agnieszka Sapińska odpowiadała szczerze i z pogodą ducha, dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi zarówno z natchnieniem i życiem artystycznym, jak i procesem malowania ustami. Jej opowieści o inspiracjach, zmaganiach i pasji wzbudziły zachwyt oraz pozwoliły na głębsze zrozumienie jej twórczości.
Artystka jest również członkinią Światowego Stowarzyszenia AMUN, które wspiera osoby niepełnosprawne w ich rozwoju artystycznym. Podczas wernisażu Agnieszka Sapińska podzieliła się informacjami na temat działalności tego stowarzyszenia i roli, jaką pełni dla niej jako artystki.
Całe wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania talentu Agnieszki Sapińskiej, ale również inspirującym momentem refleksji nad siłą determinacji oraz możliwościami sztuki jako narzędzia wyrażania emocji i przekraczania ograniczeń.
 
Więcej zdjęć z wernisażu tutaj